נוסטלגיה אצלכם במטבח

בשנים האחרונות רבים מבקשים לעצב מחדש מטבח קיים, או לתכנן מאפס מטבח חדש – ברוח הוינטג'. הוינטג' הוא סגנון עיצובי שמעלה בנו רגש וזיכרון, ולכן אנו חושקים בו כל כך. מטבחים בסגנון וינטג' יכולים להראות שונים מאוד אחד מהשני, משום שהווינטג' הוא סגנון עיצובי נטול סגנון ספציפי. משהו במראה הכללי ובקווי הקונספט שלו מייד גורם לנו להבין שאנו רואים וינטג' מול העיניים, וזיכרונות נעימים צפים בנו. דווקא משום שאין כללי אצבע או סגנון ברור עבור מטבחי וינטג' – ריכזנו  לפניכם כמה טיפים וכללים שכדאי לדעת בהקשר הזה.

לא להגזים – שם המשחק

יש הרבה חדשות בתחום העיצוב, רוח הווינטג' מאפשרת לנו לשלב המון אלמנטים ואביזרים בצבעים שונים ובטקסטורות שונות. משום כך יש הנוטים להעמיס יתר על המידה כאשר הם רוכשים אבזור ומתכננים את מטבח הווינטג' שלהם. חשוב לא להגזים ולא להעמיס. תמיד ניתן להעשיר את מדפי המטבח או פינות שונות בו עם אביזרים נוספים, ולכן חשוב לא לרכוש הכל בבת אחת.

ראשית הריהוט

בהקשר הזה אנו מגיעים לנקודה חשובה והיא: עוד לפני שרוכשים עבור מטבחי וינטג' אבזור, קעריות או מפות – קודם כל בחרו את הריהוט. עבור מטבחים בעיצוב וינטג', ובכלל עבור מבטחים בכל עיצוב שהוא, הריהוט הוא הבסיס להכל, הוא השלד של המטבח. בחרו ריהוט בהתאם לתקציב שלכם ולצרכים שלכם, וסביבו שלבו אלמנטים של וינטג'. ריהוט למטבחי וינטג' הוא לרוב ריהוט לבן או ריהוט מעץ.

הצעות לחפצי וינטג'

ואחרי שבחרתם ריהוט הגיע שלב האבזור. תוכלו לשלב אביזרים וחפצים רבים שהם גם שימושיים, וגם יספקו את הגימור ואת החולייה החסרה כדי שהמטבח אכן ייראה וינטג'! כך למשל תוכלו לשלב עבור מטבחים בסגנון וינטג' אריחי חרסינה עם איורים, מפות ומפיות בצבעי פסטל, תאורה משולבת קריסטלים, מנורות נפט בשלל צבעים, ברזים משולבי עיטורים ופרזולים, צנצנות שקופות או חצי שקופות, כמו גם ידיות מפורזלות או עשויות חרסינה.

תוכלו לשלב בבית שלכם גם דלתות פנים ודלתות כניסה בעיצוב וינטג'. מגוון של דלתות פנים בעיצובי וינטג' מקסימים מחכה לכם בחנויות השונות.

 

 

דילוג לתוכן