מטבח פתוח או סגור?

רבים מתלבטים בשאלה האם לעצב מטבח פתוח או סגור. מטבחים פתוחים הם מטבחים שביניהם לבין יתר חללי העבודה לא קיימים קירות מפרידים. ולעומת זאת, מטבחים סגורים הם מטבחים שביניהם לבין יתר חללי העבודה, ובייחוד כלפי הסלון, ישנה הפרדה ברורה או חלקית.

מטבחים פתוחים – יתרונות

מטבחים פתוחים מקנים תחושת מרחב גדולה יותר, כמו עם העובדה שמטבח פתוח מאפשר לייצר משטח רצפה גדול יותר בו ניתן למקום אי. מטבחים פתוחים מאפשרים תקשורת בין מי שנמצא במטבח לבין מי שנמצא בסלון, כמו גם זרימה של אור טבעי. יתרון נוסף של מטבח פתוח טמון בכך שהוא מקנה תחושת מרחב גדולה יותר בבית, ומאפשר למשל באמצעות שימוש בגופי תאורה בקצה המטבח להאיר גם חללים נוספים בבית עצמו.

מטבחים סגורים – יתרונות

עבור מטבחים סגורים יש יתרונות אחרים. כך למשל מטבח סגור משאיר את הבלגן והלכלוך בתוך המטבח, מבלי לחשוף אותו לאורחים או ליושבים בסלון. מטבח סגור גם מאפשר פינת עבודה לבישול ואפייה בצורה שקטה, כזו שמופרדת משאר חלקי הבית. אם למשל יש לכם בבית ילדים קטנים שמתרוצצים, הרי שבאמצעות מבטח סגור תוכלו לייצר הפרדה ברורה, וגם למנוע מהילדים לרוץ כל שנייה אל ארון הממתקים.

כמו כל דבר בחיים, בכל בחירה יש יתרונות וחסרונות. כל משק בית או זוג יכולים לבחור בקלות את סוג המטבח הנכון עבורכם, בהתייחס לכלל השיקולים. זו לא נוסח, ובשעה שעבור משפחה אחת מתאים יותר קונספט המטבח הפתוח, הרי שלמשפחה אחרת יתאים יותר הקונספט הסגור. ניתן גם להחליט על מטבח חצי פתוח. מטבחים חצי פתוחים כוללים קיר חוצץ שמגיע לרוב עד גובה המותניים, במקום עד התקרה.

ואם כבר עסקינן במטבחים פתוחים או סגורים, הרי שזהו מעבר ישיר אל עבר דלתות פנים בבית שלכם. דלתות הפנים הרי נועדו במהותן להוות חצץ הפרדה לפרטיות ורעשים מבין יתר החללים שבבית. כיום יש פתרונות מעולים של דלתות פנים מבוססות הזזה, קיפול או הרמה – אשר מאפשרות לייצר חיץ חלקי, בהתאם לצרכים של בני הבית.

דילוג לתוכן