לצאת לקמפינג קרוונים – כל מה שחשוב לדעת

ישראלים רבים אוהבים לצאת לטיולי קמפינג, ואחת האפשרויות הנהדרות בהקשר הזה היא לבחור בטיול קמפינג משולבי קרוונים. הביקוש לטיולי קמפינג קרוונים גובר בתקופת הקורונה כאשר רבים מטיילים בתוך הארץ, כתחליף לנופש בחו"ל שהפך למורכב יותר. היבט נוסף הוא הרצון להכיר את הארץ ולהנות ממנה מצפון עד דרום עם תחושה ביתית – מה שהפך את טיולים הקמפינג קרוונים לפופולריים כל כך.

בחירת הקרוון

טיול קמפינג משולב קלנועית דורש כמובן להצטייד בקרוון לקראתו. אם יש לכם קרוון שלכם הרי שזה מצוין, אולם לרבים אין אחד כזה ולכן האפשרות היא לשכור אחד כזה. קרוונים רבים זמינים להשכרה דרך סוכנויות ההשכרה ודרך אנשים פרטיים. מומלץ תמיד לשכור קרוון מסוכנות אמינה ובטוחה.

בחירת הלוקיישן

היבט נוסף שקודם לטיול קמפינג עצמו הוא לבחור את הלוקיישן. יש מגוון רחב של אזורים בארץ עם חניוני קמפינג שמתאימים לקרוונים כמו גם מגוון כבישים ומעברים המתאימים לניידות עם קרוון. אם אתם מעדיפים את אווירת המדבר או את הצפון הירוק – כל אחת מהבחירות היא מצוינת, ובכל אזור תמצאו את התשתית המתאימה לטיולי קמפינג משולבי קרוונים.

נקודה חשובה נוספת

ועוד נקודה חשובה היא גרירת הקרוון. הדבר מתבצע באופן הבא: אתם מגיעים עם הרכב שלכם לסוכנות הקרוונים, עוברים הדרכה, ולאחר מכן גוררים באופן עצמאי את הקרוון. יש להשתמש בחיבור מיוחד בין הרכב לבין הקרוון על מנת לבצע את הגרירה ביציאה משטח העמדת הקרוון ובטיול עצמו כמובן. יש מי שמעדיפים שגרירת הקרוון בטיול לא תתבצע באמצעות נהיגה ברכבת הפרטי, ולכן אפשרות פופולרית בהקשר הזה היא גם לשכור רכב שיגרור את הקרוון עצמו. נציין כי יש אפשרות גם לשכור קרוונים ממונעים, שאינם נגררים.

לא כולם אוהבים טיולים עם קרוונים וזה בסדר גמור, כאשר קיימות עוד מגוון אופציות של טיולים. כמו למשל טיולי אופניים או טיולי גלישת שטח עם תוקתוק חשמלי (ריקשה חשמלית). ואם אתם פחות מתחברים לטיולים בשטח תוכלו לבחור באפשרות של קלנועית – רכב חשמלי קטן לניידות עירונית.

 

 

דילוג לתוכן